Doplnky do kuchyne

Dátum: 06.04.2017

Drez - v súčasnosti najpoužívanejším materiálom na výrobu kuchynských drezov je nehrdzavejúca oceľ. Je to tradičný a odolný materiál. Ak máte umývačku riadu, stačí drez s jednou, prípadne s jednou a polovičnou vaničkou a menšou odkvapkávacou plochou. Veľký dvojdrez s veľkou odkvapkávacou plochou je vhodný na umývanie veľkých hrncov, plechov a pekáčov. 

Batéria - klasická batéria s kohútikmi ustupuje pákovej batérii. Tradične sa vyrába z ocele,  alebo vo farebnom vyhotovení v súlade s drezom. Tento praktický základný doplnok kuchyne možno doplniť vysúvateľnou sprchou, ktorú oceníte pri umývaní zeleniny alebo oplachovania riadu. 

Odpadkový kôš - chrániť prírodu a myslieť na jej ochranu pri každej ľudskej činnosti je nevyhnutnosťou, a tak sa klasický odpadkový kôš nahrádza systémom niekoľkých nádob na odpadky, s možnosťou triediť ho na sklo, papier, plasty, hliník a organické zvyšky. Práve posledná nádoba má poklop, ktorý zabraňuje možnému unikaniu zápachu. 

Systém držiakov - pracovné nástroje a pomôcky používané denne, ako sú varešky, naberačky ale aj papierové utierky, by mali byť vždy po ruke. Často ich umiestňujeme do priestoru medzi pracovnú dosku a horné skrinky. Držiaky sa montujú priamo na stenu.