Spravujte súhlas so súbormi cookie
Na poskytovanie tých najlepších skúseností používame technológie, ako sú súbory cookie na ukladanie a/alebo prístup k informáciám o zariadení. Súhlas s týmito technológiami nám umožní spracovávať údaje, ako je správanie pri prehliadaní alebo jedinečné ID na tejto stránke. Nesúhlas alebo odvolanie súhlasu môže nepriaznivo ovplyvniť určité vlastnosti a funkcie.
Funkčné
Technické uloženie alebo prístup sú nevyhnutne potrebné na legitímny účel umožnenia použitia konkrétnej služby, ktorú si účastník alebo používateľ výslovne vyžiadal, alebo na jediný účel vykonania prenosu komunikácie cez elektronickú komunikačnú sieť.
Štatistiky
Technické úložisko alebo prístup, ktorý sa používa výlučne na štatistické účely.
Marketing
Technické úložisko alebo prístup sú potrebné na vytvorenie používateľských profilov na odosielanie reklamy alebo sledovanie používateľa na webovej stránke alebo na viacerých webových stránkach na podobné marketingové účely.

Správny materiál na pracovnú dosku

Dátum: 01.06.2017

Ideálna pracovná doska, ktorá by vyhovovala všetkým požiadavkám, neexistuje. Na krájanie mäsa je najvhodnejší stabilný a pevný klátik, na hladkej mramorovej patni možno výborne vyvaľkať cesto a okolo drezu by bola najlepším riešením ušľachtilá oceľ. Dnes najčastejšie používané drevotrieskové dosky s tvrdou plastovou fóliou majú pevný povrch a ľahko sa udržiavajú. Pri krájaní však treba v každom prípade použiť doštičku. Pretože tento materiál dostať v mnohých dekoratívnych variantoch, možno ním vyhovieť akémukoľvek štýlu zariadenia. Spracovanie pri domácom zhotovovaní linky je takmer bezproblémové. Ľahko sa spracúvajú aj preglejkové dosky, napríklad bukové. Majú teplý odtieň, ich povrch dýcha a po dlhoročnom používaní získavajú peknú patinu. Sú však náročné na údržbu. Z času na čas ich treba naolejovať alebo navoskovať. 

Z drevotrieskových dosiek s hrubou vrstvou zmesi plastu a minerálov možno zhotoviť pracovné plochy prechádzajúce bez viditeľného spojenia jedna do druhej. Do tohto materiálu možno zabudovať aj drez. Žiaľ, tento materiál je veľmi drahý a nie veľmi vhodný na domáce majstrovanie. To isté sa vzťahuje aj na rôzne druhy kameňov, ako sú napr. mramor a granit. Aj ušľachtilú oceľ možno spracúvať len pomocou špeciálnych nástrojov.